facebook pixel

Students, staff & faculty can login to access personalized content.

Parent & Guardian Access is located here.

Please enter your login info

Forgot your password?

[Skip to Content]

2017 Award Recipients

Length of Service Awards

5 years of Service

• Nathan Best, Events
• John Bowman, Technology Systems & Services
• Justin Codd, Communications
• Dana Costello, Advancement
• Shelley K. Faybe, College Store
• Leanne Hafer-Dippong, Counseling Center & Fitness Center
• Kelly Jennings, Campus Safety
• Tina Johnson, Building Services
• Michelle Jordahl, Financial Aid
• Joseph Letourneau, '08, '10, Alumni Relations
• Drew Lundholm, Graduate Studies
• Adam Morad, Open Studies
• John Paul, Digital Printing Services
• Jordan Sanford, '07, Undergraduate Admission
• Lisa A. Sheppley, Office of the President
• Matthew Smith, '12, Undergraduate Admissions
• Heather Steall, Financial Aid
• Shannon Stevens, Open Studies
• Justin Taylor, Campus Safety
• Leonard Toney, Campus Safety
• Constance White, Residence Life & Off Campus Housing
• Kenneth Yee, '11, Undergraduate Admissions
• Joyce Yoon, Finance

10 Years of Service

• Carla Brown, Exhibitions
• Cory Cone, '07, Technology Systems & Services
• Janine D'Adamo, '04, Graduate Admission
• Viki Ford-Strange, General Fine Arts
• Dan Gilbert, '81, Operations
• Alisha Green, Academic Services
• Randy Humes, Campus Safety
• Cindy Intorre, Advancement
• Erin Jakowski, Graduate Studies
• Christopher R. Kinard, Technology Systems & Services
• Tru Ludwig, Enrollment Services
• Sarah Marvetz, Open Studies
• Berlinda Recacho, '95, Undergraduate Admission
• Scott E. Stone, Residence Life & Off Campus Housing
• Michael Walley-Rund, Communications

15 Years of Service

• David Apaw, Technology Systems & Services
• Edna Blackwell, Enrollment Services
• Danielle Bowly, '16, Student Account Services
• Catherine Burrier, Technology Systems & Services
• Katherine Cowan, '81, Decker Library
• Rufus Davis, Building Services
• David Gracyalny, Open Studies
• Karen D. Jones, Payroll & Accounts Payable
• Elaine McPherson, Building Services
• Michael Z. Patterson, Student Affairs
• Gerald Ross, Exhibitions

20 Years of Service

• Christopher Bohaska, Operations
• Paula Frazier, Open Studies
• Kim Howard, Advancement
• George Michael Maris. Drawing, Painting & General Fine Arts

Florence Thorp Memorial Award

Michael Walley-Rund, Strategic Communications

Fred Worthington Memorial Award

Ken Dippong, Academic Advising

Douglas Frost Lifetime Achievement Award

Diane Prengaman, Financial Aid

Class of 2017 Distinguished Service to Students Award

Gloria Bailey, Campus Safety

Class of 2017 Distinguished Service to Graduate Students Award

Ann Walsh, Academic Services

Lori L. Stuart Memorial Award

Cory Cone, Technology, Systems, & Services

Dana Small, Academic Affairs

Nathan Best, Events

President's Award

Clyde Johnson, Student Affairs

Nayeli Garcia-Mowbray, Development

This page was last updated on 06/21/2017.